Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Rankdarbiai: dovanų idėjos iš perdirbtų biuro reikmenų

Artėja šventės ir norite nustebinti kolegą, partnerį ar klientą kažkuo, kas jam dar ilgai primintų apie Jus bei Jūsų įmonę? Plintant ekologijos ir ,,pasidaryk pats” virusui, siūlome tausoti gamtą ir jau netinkamiems ar tiesiog nenaudojamiems biuro reikmenims suteikti antrą gyvenimą - iš jų  sukuriant  puikias dovanas!  Pateikiame Jums kelis patarimus, kaip greitai, savarankiškai ir paprastai įprastus biuro reikmenis paversti išskirtinėmis dovanomis.

Kaklo papuošalas iš gumyčių
Turite kolegę, kuriai patinka įmantrūs bei minioje išsiskiriantys papuošalai? Nustebinkite ją  pagamindami rankų darbo kaklo papuošalą iš gumyčių, kurias įprastai naudojate dokumentų surišimui. Tam Jums reikės:

 • Gumyčių. Geriausia, jog jos būtų vienodo dydžio;
 • Kelių apvalių metalinių žiedelių;
 • Replių - žiedeliams suveržti.

Procesas: viską pradėkite nuo paprasto gumyčių surūšiavimo ir išdėliojimo, pagal savo norimą dizainą (kaip parodyta pavyzdyje). Įprastai, kiekvienai papuošalo kilpai Jums prireiks bent dviejų gumyčių, o norint storesnio kaklo papuošalo, galite naudoti ir keturias ar daugiau.


Tam, jog būtų patogiau, pirmąją kilpą prilaikykite su kita gumyte (kaip parodyta pavyzdyje) ir prakišdami vieną kilpą per kitą, pradėkite pinti!

Antroji kilpa:

Nupynus norimo ilgio bei storio kaklo papuošalą ir norint jį užbaigti, Jums tereikės metalinio žiedelio, kuriuo replių pagalba sujungsite abu papuošalo galus. 

Rezultatas:


2. Pieštukinė iš senų liniuočių.
Vis pastebite, jog Jūsų kolegos rašikliai bei pieštukai netvarkingai mėtosi ant stalo, o Jūsų stalčiuje, lyg tyčia, jau seniai guli apdulkėjusios liniuotės? Tuomet išgelbėkite kolegą nuo netvarkos ant stalo ir sukurkite jam pieštukinę!

Jums reikės:

 • Skardinės (konservų, gėrimo ar kt.);
 • 2-3 liniuočių;
 • Klijų;
 • Švitrinio popieriaus;
 • Gumyčių.

Procesas: Atsižvelgiant į turimos skardinės dydį, sutrumpinkite liniuotes tiek, jog jų užtektų uždengti visai skardinei. Tai padarius, kiekvienos liniuotės atraižą nudažykite norimais ornamentais bei spalva. Išdžiuvus dažams, švitriniu popieriumi nušveiskite aštrius liniuotės galus. Skardines apvyniokite gumelėmis (prie jų liniuotės prilips lengviau). Galiausiai, paruoštų liniuočių galinę pusę padenkite klijais ir prilipinkite jas prie skardinės.  Praktiška ir originalu!

 

3. Vaza iš pieštukų.
Kokios šventės be gėlių! Nereikalingus ar tiesiog ilgai nenaudojamus pieštukus paverskite į puikią vazą, kuri bus dar viena puiki ir nuoširdi dovana.

Jums reikės:

 • Pieštukų (kiekis priklauso nuo vazos dydžio);
 • Vazos, skardinės arba tiesiog aukštos stiklinės;
 • Karštų klijų;
 • Kaspino.

Procesas: Viskas įtin paprasta! Karštų klijų pagalba priklijuokite pieštukus prie pasirinktos vazos, skardinės ar tiesiog aukštos stiklinės.

 

Klijuokite pieštukus tol, kol medžiagos, ant kurios klijuojate pieštukus, visiškai nebesimatys. Baigus klijuoti, papuoškite naująją vazą margaspalviu kaspinėliu.


Tikimės, jog šie, dovanų iš perdirbtų biuro reikmenų, pavyzdžiai padės Jums pasisemti reikiamų idėjų ir kitą kart, ieškant dovanos, pirma dairysitės ne parduotuvėse, o savo biure ar stalčiuje!