Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Patarimai komandiniam biuro darbui. Kaip suvienyti kolektyvą?

Komanda žmonių, kurie gerai jaučiasi dirbdami kartu yra ne tik produktyvesnė, efektyvesnė, bet ir sėkmingesnė komanda. Mokslininkai yra įrodę, jog darbuotojų savijauta įmonėje tiesiogiai priklauso nuo komandos atmosferos bei polinkio bendradarbiauti. Deja, net 63% vidutinių ir 56% stambių Lietuvos įmonių koncentruojasi į individualų darbą. Kolektyvas nėra linkęs bendradarbiauti, ko pasekmė - darbuotojų netenkinanti darbo aplinka ir neišnaudotas komandos potencialas. Todėl, kiekviena sėkminga įmonė turi susimąstyti apie tai, kaip ir kokiomis priemonėmis būtų galima kolektyvą suvienyti. Pateikiame Jums kelias idėjas, kurios padės darbuotojams pasijausti komanda ir geriau pažinti vienas kitą.

Renkite smegenų šturmą (angl. Brainstorming).

Smegenų šturmas, tai metodas, kurio metu grupė žmonių generuoja naujas idėjas. Tai ne tik gera galimybė atrasti kūrybines bei naudingas idėjas, bet ir puikus būdas pažinti savo komandos narius. Šių sesijų metu komanda išmoks išklausyti vieni kitus, produktyviau dirbti grupėse, geriau pažins kartu dirbančius žmones.

Organizuokite bendras išvykas.

Norint suvienyti kolektyvą, nebijokite to daryti ir už darbo ribų. Organizuokite komandos formavimo išvykas. Vykite į renginius, organizuokite sporto žaidimus ar drauge leiskitės į kultūrines patirtis, kurių metu pažinsite save ir kolektyvą netradicinėje aplinkoje. Šį komandos vienijimo būdą naudoja ne viena sėkminga įmonė. Populiariausios pramogos drauge su kolektyvu: orientacinės varžybos, kulinarinės pramogos, poilsis sodyboje.

Renkite gimtadienio, įmonės šventes.

Kas geriau suvienys komandą, jeigu ne šventės? Švenčių metu žmonės atsipalaiduoja, pamiršta visas problemas ir atsiveria bendravimui. Kolegų gimtadienio organizavimas, tai ne tik puikus būdas nustebinti kolegą, bet ir puiki galimybė besiruošiant šventei susivienyti su kolegomis bendram tikslui ir geriau pažinti gimtadienį švenčiantį žmogų. Taip pat nevenkite organizuoti įmonės bei Kalėdinių švenčių. Jų metu pasiruoškite žaidimus, užduotis ar užsiimkite kita smagia veikla. Visos šventės ne tik puiki galimybė jas paminėti, bet ir geras šansas sustiprinti komandinius ryšius.

Pietaukite drauge.

Maistas - tai, kas suartina žmones. Bent retkarčiais, kartu su komandos nariais, išeikite papietauti. O jeigu biure turite bendrą virtuvėlę, bent kartą į mėnesį pietus su komanda ruoškite patys.

Šie pateikti būdai padės ne tik udgyti efektyviam darbui reikalingus gebėjimus (komunikabilumą, analitinį mąstymą, supratimą ir kt.), bet tuo pačiu suvienys kolektyvą, pagerins tarpusavio santykius bei suformuos vieningą ir stiprią grupę.