Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Kaip atkurti ramybę streso pilname ofise?

 

Mokslininku teigimu – stresas vienas iš didžiausiu žmonijos priešų. Jis veikia ne tik mūsų nuotaiką, bet ir fizinę savijautą. Tačiau nėra nei vienos srities, kurioje mes nepatirtumėme streso. Jo išvengti neįmanoma, tačiau visuomet jį galime sumažinti. Taigi, kaip atkurti ramybę darbe –  aplinkoje, kurioje praleidžiame kone daugiausiai savo laiko?


 

  • Visi žinome, kad gamta labiausiai ramina ir mažina stresą. Jei neturite galimybės pietų metu išeiti pasivaikščioti po žalią kampelį, jį visada galite susikurti savo aplinkoje. Lengviausia tai padaryti –  užsidėti besikeičiančias gamtos nuotraukas ant savo kompiuterio darbalaukio. Kai nebegalite iškęsti įtampos, pažiūrite į savo vaizduoklį ir mėgaujatės gražiais vaizdais.

  • Organizmas puikiai reaguoja į teigiamus garsus, muziką. Stresui malšinti yra naudojama muzikos terapija. Mokslininkai nustatė, kad stresą geriausiai malšina austrų kompozitoriaus W.A.Mozart kūriniai, jų užtenka paklausyti vos 10 minučių ir sumažėja kraujospūdis. Taip pat stresą malšina ir tokių kompozitorių, kaip Giacomo Puccini, Ludwig van Beethoven, Giuseppe Verdi, kūriniai. Tad darbe visuomet pasistenkite turėti ausines, kad galėtumėte numalšinti stresą maloniausiu būdu.

  • Atpalaiduokite save ir savo raumenis. Kadangi didžiąją dienos dalį praleidžiate sėdėdami, dažniau atsipalaiduokite. Ištieskite kojas ir rankas, pasukite sprandą, pasėdėkite kelias minutes užsimerkęs ir galvokite apie šviesą, šilumą. Tai nuramins jus ir jūsų mintis.

  • Daugiau šypsokitės. Šypsena gerina visą organizmo veiklą, todėl turime pasistengti kiek įmanoma daugiau šypsotis. Besišypsant išsiskiria endorfinas, mūsų laimės hormonas, kuris laikomas natūraliu nuskausminamuoju. Jei neišeina šypsotis, galima padaryti tai dirbtinai, tereikia įsikąsti pieštuką ar tušinuką ir pabūti kelias minutes, -  taip yra apgaunamos smegenys ir organizmas gauna reikiamą kiekį endorfino, kuris akimirksniu pagerina mūsų savijautą.

 


Taigi, šios paprastos gudrybės gali padėti išvengti streso ir jo padarinių. Visą tai galima kartoti visai komandai, jei kolektyvas yra laimingas, streso lygis taip pat ženkliai sumažėja ir dirbti tokioje aplinkoje pasidaro žymiai maloniau. Nusišypsok ir sumažink stresą. :)