Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Ergonomiška darbo aplinka. Kas svarbu norint dirbti produktyviau?

Patogi, ergonomiška darbo aplinka turi būti privaloma kiekviename biure, ypač, kuomet vienoje vietoje praleidžiame vidutiniškai apie 8 valandas per dieną. Nuo to, kaip įrengta Jūsų darbo vieta priklauso ne tik Jūsų sveikata, bet ir darbo našumas, produktyvumas. Pateikiame svarbiausius faktorius, norint sukurti ergonomišką ir produktyvią darbo aplinką.

Rašomasis stalas. Jūsų rašomasis stalas turi būti tokio aukščio, kad jums sėdint pečiai būtų atpalaiduoti, o alkūnės būtų sulenktos 90 laipsnių kampu. Jei rašomasis stalas yra per aukštas, jūs keliate pečius aukštyn ir jie įsitempia, o jei jis yra per žemas, jūs turite labiau palenkti galvą – tokiu būdu įtempiami raumenys kaklo ir pečių srityse. Taip pat rašomojo stalo paviršius turėtų būti mažai atspindintis šviesą, o pačio stalo forma - nevaržanti darbuotojo judesių.

Biuro kėdė. Biuro kėdės padėtį turite nusistatyti pagal savo kūno matmenis. Sėdynės aukštis turi būti toks, kad abi jūsų pėdos visu paviršiumi remtųsi į grindis. Rinkitės patogias bei prie kūno išlinkimų prisitaikančias kėdes. Taip pat norint išvengti stuburo skausmų papildomai naudokite ergonominę kojų atramą.

Kompiuterio monitoriaus ir klaviatūros padėtis. Patogiai atsisėskite priderintoje biuro kėdėje. Užmerkite akis ir atsipalaiduokite. Tuomet lėtai atsimerkite - toje vietoje, į kurią žvelgiate, turi būti pastatomas monitorius. Jį kilstelėti taip pat galima naudojant knygas ar atramas. Klaviatūra turi būti bent 10 –15 cm. nuo stalo krašto. Teisinga rankų padėtis, dirbant su klaviatūra ir pele, kai alkūnės guli lygiagrečiai su stalo paviršiui sudarydamos statų kampą su pečiais. Riešas neturi būti sulenktas, kad jo nepažeistume. Pageidautina, kad riešas darbo metu į ką nors remtųsi.

Apšvietimas. Biure dirbantiems žmonėms natūrali šviesa – privaloma. Siekiant apsaugoti darbuotojų regėjimą darbo vietoje, reikia apgalvoti ne tik tai, kaip teisingai pastatyti kompiuterį, bet ir pasirūpinti pakankamu šviesos šaltiniu, idealiausia natūraliu. Jeigu biure yra langų ar stoglangių, stenkitės statyti darbo stalus prie jų.

Švarus oras. Biure esantis oras gali būti labiau užterštas nei judrioje gatvėje. Tokie negalavimai, kaip galvos skausmas, alergijos paūmėjimas, astmos simptomai, kosulys, čiaudulys, akių sudirgimas ir daugelis kitų, gali būti siejami būtent su prasta patalpų oro kokybe, todėl yra būtina nuolatos valyti patalpoje susikaupusį orą. Įsigykite oro valytuvą bei periodiškai vėdinkite patalpas bei užtikrinkite, jog darbo vietoje būtų įrengta kokybiška vėdinimo sistema.

Įsirengdami darbo vietą remkitės šiais patarimais, nes tinkamai ir gerai įrengta darbo aplinka garantuos Jums geras darbo sąlygas ir patogumą, apsaugos nuo bet kokių sveikatos sutrikimų bei užtikrins padidėjusį produktyvumą!