Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Darbuotojų motyvacijos skatinimo priemonės


Motyvacija - viena iš sėkmės sudedamųjų dalių. Kai trūksta motyvacijos, rezultatų arba nebūna, arba jie geriausiu atveju vidutiniški, todėl šiuolaikiški įmonių vadovai, suinteresuoti pasiekti geriausių rezultatų, stengiasi įvairiais būdais skatinti žmogaus aktyvumą. Motyvuoti darbuotojai ne tik geriau jaučiasi įmonėje, bet ir produktyviau išnaudoja savo potencialą, siekia geresnių rezultatų bei didina kompanijos vertę. Taigi, ką daryti, jog darbuotojas nesijaustų nemotyvuotas?

  • Suteikite darbuotojams saugumo jausmą. Greičiausiai visi karjeros ekspertai šį sąrašą pradėtų nuo šio punkto, kadangi tai pats svarbiausias bei labiausiai darbuotojus motyvuojantis faktorius. Kas žmogui sukuria saugumo jausmą įmonėje? Tai pastovus, laiku mokamas ir motyvuotas atlyginimas. Todėl norint, jog Jūsų darbuotojai būtų laimingi ir motyvuoti, pasirūpinkite, jog jų užtarnautas atlyginimas niekada nevėluotų o jeigu turite galimybę, nevenkite jų paskatinti priedais ar kitomis nepiniginėmis premijomis (papildomos atostogų dienos). Tokiu atveju darbuotojas jam patikėtus darbus stengsis atlikti kuo geriau, nes žinos, jog tai daryti tiesiog verta.
  • Rodykite pasitikėjimą savo darbuotojais. Paprasčiausias Jūsų pagyrimas, darbuotojams gerai atlikus darbus ar parodymas, jog pasitikite jais ir jų atliekamais darbais, gali būti pirmas ir pats svarbiausias žingsnis jų motyvacijos link. Prižiūrėkite jų aliekamą darbą, tačiau per daug nesikiškite ir nekontroliuokite, nes žmones labiausiai motyvuoja - laisvė. Laisvė skatiną kūrybiškumą ir atskleidžia darbuotojų potencialą. 
  • Skleiskite pozityvumą. Jog vartotojas būtų motyvuotas, jam reikalinga kuo pozityvesnė ir geresnė darbo aplinka. Organizuokite įmonės šventes: Kalėdinius pasisėdėjimus, gimtadienius, darbuotojų apdovanojimus už gerą darbą bei išvykas. Švenčių metu leiskite darbuotojams klausytis muzikos ir taip atsipalaiduoti bei nors trumpam pamiršti darbo reikalus.
  • Leiskite darbuotojams pailsėti. Jeigu turite galimybę, įmonėje įrenkite poilsio kambarį, kuriame Jūsų kolektyvas galėtų nusnausti ar tiesiog pažaisti pvz.: stalo futbolą. Trumpas poilsis neretai gali padėti atgauti taip reikalingas jėgas, o tai sumažins klaidų riziką darbe, konfliktų galimybę bei padidins darbingumą. Taip pat jeigu turite galimybę, karts nuo karto leiskite komandoms nariams dirbti iš namų.
  • Rodykite pagarbą savo darbuotojams. Nepertraukinėkite savo darbuotojų jiems  kalbant, įsiklausykite į jų nuomonę, vertinkite ją ir stenkitės nebrėžti tam tikro statuso, tarp darbuotojų bei vadovo, ribos. Darbuotojas nesijaus motyvuotas  stengtis vardan įmonės, jeigu jausis užgožtas.
  • Dalinkitės svarbia informacija. Darbuotojai nori būti informuoti apie tai kas vyksta ar keičiasi įmonėje, todėl siųskite jiems savaitinius naujienlaiškius su svarbiausiomis įmonės naujienomis ar tiesiog organizuokite susitikimus, kuriuose jie galėtų išreikšti savo nuomonę. Taip suteiksite galimybę darbuotojams ne tik jaustis komandos dalimi, bet ir prisidėti prie įvairių įmonėje vykstančių procesų.

Įmonės sėkmę lemia ne tik pinigai, bet ir kiti supratingo vadovo taikomi metodai. Jei norite, jog Jūsų darbuotojų komanda jaustųsi motyvuota stengtis ir judėti toliau, o Jūsų įmonė dėka jų klestėtų bei sėkmingai vykdytų savo veiklą, atsižvelkite į mūsų pateiktus patarimus ir vadovaukitės jais. Sukurkite savo komandai gerą darbo atmosferą, kurioje jiems būtų malonu dirbti, išklausykite bei rodykite pasitikėjimą jais.