Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Biuro stilius. Patarimai, kaip apsirengti einant į darbą

Nors aprangos biure etiketas šiais laikais nebėra toks griežtas, kaip prieš kelis dešimtmečius ir vis daugiau įmonių adaptuoja vakaruose išpopuliarėjusią ,,džinsinio“ penktadienio tradiciją, nereikėtų pamiršti, kad tam tikros biuro drabužių etiketo taisyklės vis tik išlieka. Manoma, jog išvaizda atspindi ne tik Jūsų vidinį charakterį, bet ir užimamas pareigas bei požiūrį į darbą. Išvydus, ką dėvite eidami į darbą, galima daug ką pasakyti ne tik apie Jus, bet ir apie Jūsų įmonę ar kolegas. Taigi, ką dėvėti, jog atrodytumėte gerai ir tuo pačiu prisiderintumėte prie biure vyraujančių aprangos taisyklių? Pateikiame kelis patarimus. 

Spalvos. Renkantis dalykinės aprangos drabužius, pirmenybę skirkite šioms spalvoms: juodai, mėlynai, pilkai bei rudai. Šiltuoju metų laikotarpiu galite rinktis ir šviesesnius atspalvius, tačiau jeigu nenorite išsiskirti iš kitų kolegų, venkite stambiais raštais margintų audinių, ryškių gėlėtų motyvų bei ryškiaspalvių papuošalų bei aksesuarų. Vieno tono spalvos suteiks rimtumo, dalykiškumo bei pasitikėjimo savimi įspūdį.

Avalynė. Avalynė – vienas svarbiausių aprangos elementų, pagal kurį dažnai vertinami tiek vyrai, tiek ir moterys. Moterims, atviri pirštai - netinkamas tono ženklas verslo pasaulyje, tačiau atviras kulnas – nieko baisaus. Biuro aplinkoje labiausiai tinka storos pakulnės bateliai be blizgių detalių ir įvairiausių raštelių. Idealiausias variantas – turėti bent kelias poras batelių: žemakulnius, su kuriais patogiai jaustumėtės prie darbo stalo ir aukštakulnius - oficialiems susitikimams. Vyrams, renkantis batus prie dalykinės aprangos, svarbiausia atkreipti dėmesį į jų kokybę. Patariama rinktis odinius, kuo plonesne pakulne klasikinius, kvadratine nosimi batus. Taip pat reikėtų stengtis, jog batų spalva būtų tokia pat arba šiek tiek tamsesnė nei kostiumo ar klasikinių kelnių. Tiek moterims, tiek ir vyrams svarbiausia, jog batai visada būtų nublizginti ir švarūs. 

Idealiausia apranga. Dirbant biure tiesiog privalu turėti pagrindinius korporatyvinio stiliaus drabužius, kurių derinius nesunkiai galėtumėte pagyvinti keliais stilingais akcentais. Moterims, garderobe patariama turėti klasikinės pieštuko formos sijoną, kurio ilgis turėtų būti ne trumpesnis nei 10 cm virš kelių ir prie kurio galėtumėte priderinti skirtingus marškinius bei palaidines. Kaip alternatyvą sijonui ir palaidinei, įsigykite įliemenuotą, gražaus atspalvio suknelę bei klasikinį švarką, kurį puikiai suderinsite tiek su kelnėmis ar sijonu, tiek ir su suknele. Vyrams, dirbantiems biure, tiesiog privalu turėti bent vieną kokybišką, vilnonį kostiumą ir prie jo derinti svarbiausias vyro aprangos detales – kaklaraištį bei laikrodį. Jei biuro aprangos taisyklės laisvesnės - rinkitės klasikinių kelnių bei vienspalvių, medvilninių marškinių derinį. 

Ko būtina vengti? Jei tai ne penktadienis, kuomet visi įmonės darbuotojai renkasi laisvesnę aprangą, stenkitės vengti šių aprangos elementų: džinsų, sandalų ar įsispiriamų batų, megztinių, šortų, laisvalaikio kelnių, polo marškinėlių, didžiuliais logotipais papuoštų drabužių, ryškių bei masyvių papuošalų.  Jie tik suteiks neprofesionalumo bei netvarkingumo įvaizdį. 

Atlikti tyrimai parodė, kad aprangos stilius prideda 4 kartus daugiau sėkmės. Tad atidžiai rinkitės tai, ką kiekvieną dieną traukiate iš spintos. Rūpinkitės, jog Jūsų dėvimi rūbai būtų tvarkingi ir švarūs. Ir nepamirškite, kad biuro drabužiai – nebūtinai nuobodūs! Pasitelkę fantaziją, juos galite pagyvinti įvairiomis detalėmis bei smulkmenomis, tačiau svarbiausia nepersistengti.