Duomenys sėkmingai išsiųsti.

Naujienų prenumerata el. paštu

Arbatos šaltuoju metų sezonu. Kaip išsirinkti?

Šaltuoju metų sezonu trumpėja dienos, svyruoja oro temperatūra, sumažėja fizinis aktyvumas, o aplinkoje ima rastis įvairūs virusai. Tai neretai daro poveikį mūsų sveikatai ir imunitetui, jei norime jį sustiprinti, galime padėti savo organizmui atsigręždami į įvairias arbatas. Dalinamės keliais patarimais apie įvairias arbatas ir jų teikiamą naudą.
Žmonės yra gamtos dalis ir kiekvieną ligą gali palengvinti gamtos produktais, tačiau dėl žinių trūkumo neretai renkasi vartoti sintetinius vaistus. Tuo tarpu arbatos ne tik padeda sustiprinti imunitetą, tačiau aprūpina organizmą skysčiais, reikalingais virusų ir bakterijų pašalinimui.
Rudens sezono metu, naudinga gali būti ir žalioji arbata. Ji ne tik tonizuos organizmą, bet ir praturtins vitaminu C. Žaliąją arbatą galima vartoti tris kartus per dieną. Kiekvieną kartą geriau plikyti naujas arbatžoles, nes taip gaunama daugiausiai naudingų medžiagų. Galima plikyti ir didesnį kiekį, tačiau jį suvartoti patartina dar tą pačią dieną, nes per naktį pastovėjusi arbata netenka savo savybių.
Daugelis yra primiršę ramunėlių arbatą, tačiau ji labai stiprina imunitetą, turi antiseptinį poveikį. Taip pat ežiuolės. Vertingos čiobrelių, liepžiedžių arbatos. Kiekviena rūpestinga šeimininkė namie tūrėtų tūrėti ramunėlių, čiobrelių, aviečių, žemuogių, liepžiedžių, jonažolių, medetkų žiedų. Juodųjų serbentų vaisiai ir lapai, aronijos vaisiai ir rožių vaisių arbata yra turtinga vitaminais ir padeda didinti organizmo apsaugą nuo virusų.
Jei nespėjame susidžiovinti žolelių vasarą ar tiesiog nepažįstame augalų, vaistinėje ne tik rasime ko reikia, bet dar ir gausime patarimų kaip ką vartoti. Pavyzdžiui, vaistininkas patars, kad išgėrus liepžiedžių negalima eiti į lauką, o po puodelio jonažolių arbatos, nederėtų būti saulėje.
Peršalimo profilaktikai gali būti naudingi ir spygliuočiai. Žiemą galima pakarpyti eglių ar pušų spyglių, nedidelį kiekį užplikyti vandeniu ir išgerti pilnos vitaminų arbatos.
Vertėtų stebėti savo organizmą ir atkreipti dėmesį į jo siunčiamus ženklus. Vieniems viskas gali būti gerai, kitiems įvairios arbatos gali dirginti skrandį. Virškinimo traktui naudingas arbatas verčiau vartoti prieš valgį, o štai kvėpavimo takų ligų simptomams malšinti skirtas žoleles verčiau gerti po valgio.
Dar vienas svarbus dalykas, kurį atsiminti rekomenduoja žolininkai – geriant žolelių arbatas geriau vartoti mūsų aplinkoje augančias vaistažoles. Nors dabar populiaru pirkti indiškas, kiniškas vaistažoles, žolininkai įsitikinę, kad mūsų aplinkoje išauginti augalai mums tinka labiausiai ir jų poveikis yra geriausias.
Apibendrinant, arbatos nėra panacėja nuo visų ligų ir tikrai pasitaikys situacijų kai be vaistų neišsiversime, tačiau įvairios arbatos padeda palaikyti sveikatingumą, lengvina ligų simptomus, ramina organizmą. Šiuo metu rinkoje tikrai nemaža pasiūla etno arbatų ir mišinių, todėl nebūtina išmanyti žolininkystės subtilybių, norint vartoti natūralius produktus. Skanaus!